Zainwestujemy byś Ty mógł sprzedać!

Chcesz sprzedać mieszkanie, które lata świetności ma już za sobą, ale denerwują Cię reklamy oferujące skup mieszkań za śmieszne pieniądze? Nie spieszy Ci się, więc chcesz sprzedać mieszkanie bez pośrednika, ale nikt nie dzwoni? A kiedy już dochodzi do rozmowy lub spotkania okazuje się, że ktoś proponuje cenę której nie możesz przyjąć…

Jeżeli szukasz sposobu na znalezienie kupca za godziwą cenę, to nasza wyjątkowa propozycja współpracy jest właśnie dla Ciebie! Jeżeli posiadasz kwotę rzędu 10.000-15.000 doradzimy Ci, kupimy materiały z rabatem i wykonamy drobne prace remontowe. A jeśli nie posiadasz oszczędności, w ramach usługi pośrednictwa zainwestujemy własne środki!

Cały proces krok po kroku

Krok 1: Zgłoszenie chęci współpracy.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że oferowany przez nas i opisywany poniżej nowatorski proces sprzedaży może budzić pewne wątpliwości. Chętnie odpowiemy na każde Twoje pytanie pod numerem 570-18-40-40. Jeśli będziemy zajęci zostaw wiadomość, a oddzwonimy w najkrótszym możliwym czasie.

Krok 2: Oględziny nieruchomości.

Nasz opiekun uzgodni wygodny dla Ciebie termin spotkania, podczas którego zapozna się ze stanem prawnym, technicznym i wizualnym Twojej nieruchomości oraz wypełni szczegółowo Kartę Opisu Nieruchomości. Możemy również poprosić Cię o pozwolenie na wykonanie kilku zdjęć. Dzięki temu będziemy w stanie przeprowadzić niezależną analizę wartości Twojego mieszkania. Jest to także moment, w którym możesz na spokojnie zapoznać się z wzorem umowy i dopytać o co tylko zechcesz…


Krok 3: Weryfikacja stanu prawnego.

Obejmuje sprawdzenie poprawności wszelkich dokumentów jakie mogą być potrzebne w procesie sprzedaży Twojej nieruchomości oraz ewentualną pomoc w uregulowaniu nieścisłości.

Krok 4: Ustalenie warunków współpracy.

Na początku poinformujemy Cię o planowanym budżecie na drobne prace remontowe i wyposażenie, czyli o przybliżonym zakresie prac i wymaganej kwocie (zazwyczaj w przedziale 10.000-15.000). Pamiętaj: bez względu na to kto pokrywa koszty, mieszkanie cały czas należy do Ciebie i tak naprawdę to my ponosimy ryzyko! Poza tym prowadzimy wszystkie czynności typowe dla pośrednika, włącznie z wyszukaniem klienta, negocjacjami, sprzedażą i całą robotą papierkową. Tylko i wyłącznie po sfinalizowaniu transakcji sprzedaży otrzymujemy naszą prowizję ustaloną na samym początku oraz odzyskujemy zainwestowany kapitał.


Krok 5: Podpisanie umowy inwestycyjnej.

Jeżeli prace finansowane są z naszych środków, umowę w formie pisemnej podpiszemy u notariusza po zaakceptowaniu naszych wyliczeń. Pokrywamy jej koszt, podobnie jak wszelkie inne koszty powstałe w ramach wspólnej inwestycji.

Krok 6: Drobne prace remontowe.

Przeprowadzamy je zgodnie z zatwierdzonym wcześniej planem. Oczywiście staramy się by nasze działania były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.


Krok 7: Przygotowanie oferty.

Następuje na podstawie uzyskanych od Ciebie informacji (Karta Opisu), naszych pomiarów (plan mieszkania/zagospodarowania terenu) oraz wykonanych zdjęć, filmów wideo lub wizualizacji. Gotowe pod względem merytorycznym i wizualnym ogłoszenie zamieszczamy w największej bazie ofert Ogólnopolskiego Systemu Wymiany Ofert MLS ASGAL, gdzie będzie dostępne dla klientów kilkuset biur nieruchomości w całej Polsce, a także na naszej stronie firmowej, na portalach ogłoszeniowych oraz w mediach społecznościowych i na banerach.

Krok 8: Wsparcie profesjonalnego doradcy kredytowego.

Jeżeli chcesz znacznie poszerzyć grono potencjalnych klientów, warto rozważyć sprzedaż osobie częściowo finansującej zakup kredytem. W takim przypadku zawrzemy w ogłoszeniu odpowiedni zapis o bezpłatnym wsparciu ze strony naszego specjalisty ds. kredytów.


Krok 9: Prezentacja Twojej nieruchomości.

Przeprowadzana jest przez Twojego opiekuna po każdorazowym uzgodnieniu dogodnego dla Ciebie terminu. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na to, by nieruchomość prezentowała się możliwie czysto i schludnie, a także by zredukować do minimum ilość rzeczy osobistych pozostających na widoku.

Krok 10: Negocjacje.

Mogą stanowić kluczowy element procesu sprzedaży. Oprócz ceny, warto wziąć pod uwagę wiele innych kryteriów mogących finalnie przysporzyć korzyści kupującemu, takich jak lokalizacja, wyposażenie czy termin płatności. Nasz Certyfikowany Negocjator chętnie służy pomocą w tym zakresie.


Krok 11: Przygotowania do transakcji.

Na tym etapie przygotujemy dla Ciebie dokumenty wymagane do zawarcia umowy rezerwacyjnej, przedwstępnej i/lub przeniesienia własności. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie może od razu zostać zawarta umowa przeniesienia własności (np. odległy termin wydania, postępowanie sądowe, kredyt), to właśnie umowa przedwstępna gwarantuje nam niezmienność wynegocjowanych warunków transakcji. Co więcej, zawarta w obecności notariusza sprawia że jest wiążąca dla obu stron i dochowanie jej postanowień może być egzekwowane poprzez postępowanie na drodze sądowej. Cechą charakterystyczną tego typu umowy jest określenie i wniesienie przez kupującego kwoty tzw. zadatku. Jest to także moment w którym sprzedający dokonuje połowy płatności za usługę pośrednictwa oraz – w przypadku remontu z naszych środków – zwrotu połowy zainwestowanej kwoty.

Krok 12: Zawarcie umowy sprzedaży.

Podobnie jak w przypadku innych transakcji, bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za przygotowanie wszelkich potrzebnych dokumentów. Następuje płatność pozostałej części prowizji za usługę pośrednictwa oraz – w przypadku remontu z naszych środków – zwrotu pozostałości zainwestowanej kwoty.


Krok 13: Przekazanie nieruchomości.

Po przekazaniu należnej kwoty sprzedającemu Strony Umowy spotykają się by dokonać odbioru nieruchomości i – w przypadku zakupu lokalu – przekazania kluczy. Po raz ostatni nasz opiekun jest obecny, by dopilnować formalności takich jak porównanie stanu faktycznego z zapisami umowy, spisania liczników, czy przygotowanie wniosków niezbędnych dla dostawców mediów.

Krok 14: Referencje.

Jeżeli chcesz, by inni dowiedzieli się czegoś o poziomie świadczonych przez nas usług odwiedź nas tutaj i zostaw opinię.


Krok 15: Poleć nas.

Jeżeli znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy w zakupie lub sprzedaży nieruchomości, weź udział w naszym programie lojalnościowym pod tym linkiem i zarabiaj z nami!